Archív AK47 B

20 Kolo

Archív AK47 B - Sezóna 12/13

FC Emtrikve – AK 47 “B” 2:3

Súperovi sme chceli vrátiť prehru zo základnej časti (0:3). Začali sme aktívne, ale
vedenia sa ujal súper. Zvýšili sme ale obrátky. Pohotový a dôrazný Užík dvomi gólmi
stav otočil, v tom druhom prípade v presilovke o jedného hráča. Emtrikve ale zbrane
neskladali a z protiútoku vyrovnali. Bod sme brali, no šanca na tri sa naskytla tesne pred
koncom. Dvaja hráči Emtrikve sa zabudli na našej polovici a situáciu chladnokrvne
využil Čulen. Svoj prienik zakončil ľavačkou k bližšej tyči, štyri sekundy pred koncom.

Góly Užík 2, Čulen

19 Kolo

Ex Rapid – AK 47 “B” 1:7

Na istotu postupu do prvej desiatky musel B-tím v poslednom kole základnej časti
bodovať naplno. Ako sa ukázalo neskôr, bol by nám stačil aj bod, ale na ten sme
rozhodne nehrali. Súper prišiel na zápas bez hráča na striedanie, my naopak v počte
9 a v kvalitnej zostave. Od prvej minúty sme mali navrch, dostávali sa do šancí, ale
prvých desať minút sme loptu do siete nedostali. Hrali sme ale trpezlivo a po pekných
akciách začali padať aj góly. Obrana Ex Rapidu bola preťažená a tak nemohla stíhať
pohybu a kombináciám. Hetrikom sa zaskvel Lalúch, po dlhšej odmlke gólovo prehovoril
Ruža a Sedláček a prvý gól v sezóne zaznamenal parádne pod brvno Gogál. Zisk
troch bodov nás posunul na siedme miesto a pri vyrovnaných a kvalitných výkonoch
v nadstavbe by útok na pohár nemusel byť nereálny!

Góly: Lalúch 3, Ruža 2, Sedláček, Gogál

15 Kolo

FK Inter Bratislava – AK 47 “B” 0:1

V dohrávke proti Interu sme potrebovali bodovať naplno, čo sa nám aj po futbalovom
výsledku podarilo.. Dávame málo gólov a tento zápas to ukázal. Herne sme dominovali,
súper mal rešpekt. Za normálnych okolností sme mali vyhrať minimálne o päť gólov.
Šance sme ale zahadzovali jednu za druhou. Gólovo sa presadil po vybojovanej lopte
v strede ihriska a strele pomedzi nohy brankára Užík. V druhom polčase sme takmer
pykali, vo dvoch situáciách sme mali veľké štastie, ktoré sa ale vo väčšine prípadov
prikloní na stranu lepšieho. Tri body sme vydreli !

Gól: Užík

18 Kolo

AK 47 “B” – FC Emtrikve 0:3

Po dohrávke proti Interu, ktorú sme výsledkovo zvládli, nás čakal skúsený súper.
V úvodných minútach sme ešte boli aktívni, postupne sa ale začali presadzovať hráči
Emtrikve. Síce len s jedným hráčom na striedanie, no aj nám chýbali sily a z piatich
súbojov sme prehrali možno štyri. O zaslúženom víťazstve Emtrikve niet pochýb.
Čiastkový úspech alebo neúspech ale nie je až tak podstatný. A tak sa o definitívnom,
pevne veríme že postupe do prvej desiatky rozhodne najbližší víkend, v zápase proti