S.L.C. Olympique B 4 : 6 FC Pohotovosť Hujeri
Karlovka 1983 2 : 9 FAK VFA
Mokarabia 5 : 2 KPSF `92
ELZA Lions 3 : 9 MF Hyeny

Komentár:

Už ako istý víťaz 1.A ligy sme nastupovali na predposledné kolo proti Ex Rapidu. Na našom výkone v prvom polčase už bolo vidieť, že prakticky okrem prestíže nie je o čo hrať. Súper nám zápas aj značne ulahčil, keď prišiel bez hráča na striedanie. Jediný gólový moment prvého polčasu prišiel už 40 sekúnd po začiatku. Gróf sa zbavil protihráča a strelou z desiatich metrov prekonal brankára. Potom to bolo o našej hernej prevahe, no v našej hre bolo viac nepresností a tak Ex Rapid už neinkasoval. Naopak po strate lopty na polovici sme mohli dostať gól my, ale triasla sa len žrď našej brány. V druhom polčase sme pridali na obrátkach a kvalite, začali sme hrať futsal a v poslednej desaťminútovke prišli aj góly. Po strele a skrumáži pred bránou sa dobre zorientoval Gogál a odvážne hlavou poslal loptu do siete. Na bezpečných 3:0 zvyšoval po autovom signále pod brvno Gróf a bolo rozhodnuté. Gólu sa dočkal aj Látal, z desiatich metrov sa nebál vystreliť a bol z toho pekný gól od tyče. Škoda inkasovaného gólu pred koncom, no nič to nemení na tom, že zápas sme odohrali v pohode a vyhrali celkom zaslúžene.

Komentár:

Zápasy proti Olympique nikdy nebývali jednoduché, aj v piatkový podvečer sme boli pripravení na ťažký zápas. Vedomí si faktu, že víťazstvo nám už zaručí titul v súťaži sme do zápasu chceli vstúpiť koncentrovane, hrať svoju hru a byť trpezliví. Opak sa však stal pravdou a po nedôslednom bránení sa súper ujal vedenia už v úvode zápasu. Tento moment nás ale nerozhádzal, zvýšili sme obrátky a po viacerých nepremenných šanciach vyrovnal z blízka Opršal. V prvom polčase sme boli lepším tímom, súper ale často hrozil po nakopávaných loptách či jednoduchých narážačkách. Góly sme ale strieľali my, na 2:1 upravil po peknej kombinácii Očenáš a v závere pri hre súpera bez brankára sa trafil Gróf. Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil, súper hral často power-play, naše viaceré (aj vyložené) príležitosti ostali nepremenené, na druhej strane v našej bráne hviezdil Edilson. Priebežne sme sa ujali vedenia o tri góly, súper ešte skorigoval na 2:4, no posledné slovo patrilo opäť nám – Očenáš sa trafil znovu do prázdnej brány súpera. Záver sme už takticky ustáli a mohli sa tešiť nielen z víťazstva v zápase, ale aj z titulu v 1. bratislavskej lige!

Góly: Očenáš 3, Opršal, Gróf