Semic Plat 4M 3 : 0 Across Pinerola BA B
TV Com Hurricanes 6 : 6 ŠK Danubit
Slovmatic FOFO B 9 : 1 KPP Barabéri
S.L.C. Olympique A 0 : 5 Čekan Mekenroff 1897 A

Komentár:

V ideálnom hracom čase, sobota 8:00, sme si na súpera trúfali, najmä keď sme z posledných dvoch zápasov s Minimaxom získali 4 body. Našu koncepciu však ešte pred zápasom značne narušil nefunkčný budík dvoch benjamínov tímu, Tomáša Sabolíka a najmä brankára Michala Rataja. Do brány sa preto musel postaviť kapitán Ruža, ktorý mal z prítomných hráčov najviac skúseností s týmto postom a na poslednú chvíľu bol ešte povolaný Úžik, vďaka čomu sme mohli postaviť do pola 7 hráčov. Ukázalo sa, že táto improvizácia nás mimoriadne zomkla a podali sme jeden z najdisciplinovanejších výkonov sezóny. Úvod sme mali mimoriadne efektívny. Najprv sa individuálne presadil Chovanec, keď vybojoval loptu a presadil sa aj v nájazde na brankára. Na 2:0 zvyšoval v polovici prvého polčasu presne umiestnenou strelou po rohovom kope Čulen. Potom sa postupne začali zobúdzať aj hráči súpera. Aj keď sa nám dlho darilo nepúštať ich do koncovky, po presne krížnej strele bolo 1:2 a pred nami náročný druhý polčas. Minimax pokračoval v nápore, nevedeli sme sa účinne vysporiadať s presingom a sily postupne dochádzali. Vyrovnanie prišlo z dorážky po brejkovej situácii, no potom Ruža zatiahol roletu a napriek množstvu nebezpečných striel, už neinkasoval. Hrala s nami v závere aj štastena, najmä Ružov dvojitý zákrok pri strelách z bezprostrednej blízkosti bol spektakulárny. Cenný bod sme si tak už nenechali vziať a za disciplinovaný kolektívny výkon sme si ho aj jednoznačne zaslúžili.

Komentár:

Proti Pinerole sme nastúpili s cieľom vyhrať, prišli sme v solídnej zostave, súper s piatimi hráčmi a bez brankára. Vedenia sme sa ujali Benedikovým gólom v úvode, na ktorý odpovedal súper pri svojej tradične (ne)futsalovej hre bez brankára. Počas prvého polčasu sme však hrali koncentrovane a snažili sa čakať na naše šance. Tie postupne prichádzali a po premenených príležitostiach Benedika a Pastuchu sme viedli už o dva góly. Škoda, že sme súperovi dovolili korigovať na 2:3 štyri sekundy pred prestávkou. V druhom polčase sme sa postupne začali prepadávať do hĺbky poľa a na pretrvávajúcu power-play súpera nachádzali čím ďalej tým ťažšie odpovede. Ten našu pasivitu trestal tromi gólmi a z vedenia 3:2 sme rázom prehrávali 3:5. Napriek vôli nám už ku koncu dochádzali aj sily, keď súper v piatich v poli dlho držal loptu na nohách a my sme ju po náročnom vybojovaní ľahko strácali. Stihli sme už len korigovať Tomkom na 4:5 a hoci sme ešte mali jednu-dve šance na vyrovnanie, opäť sme Pinerole podľahli.

Góly: Benedik 2, Pastucha, Tomko