22.AFC Horden A26132245:1596

Archív AK47 A

1-Kolo

AK 47 “A” – Semic Bratislava 1:2

So Semicom zvykneme odohrať vyrovnané zápasy, ktoré sme po väčšine vyhrávali, ale už druhý vzájomný zápas po sebe sme odišli bez bodu. V úvode sme mali navrch, prišli šance, ale Sabolík trafil v dobrej pozícii len tyč. Našťastie, bránu odklial krížnou strelou Chovanec, po výbornej prihrávke Grófa. Semic mal miestami viac z hry, ale my sme pozorne bránili a do vyložených šancí súpera nepúštali. V druhom polčase sme prišli o vylúčeného hráča, Semic ale presilovku nevyužil. Takú istú výhodu sme dostali v priebehu druhého polčasu aj my, ale skórovať sa nám tiež nepodarilo. Chýbal druhý gól v sieti súpera a zrejme tu sa zlomil zápas. Tri minúty pred koncom sme po nenápadnej strele inkasovali a 35 sekúnd po prečíslení pred šestkou aj druhý gól. Škoda, oba góly padli po našich chybách, ktorých sme v tomto zápase urobili naozaj minimum. Za predvedený výkon sa hanbiť nemusíme, minimálne bod sme získať mali. Škoda nevyužitých šancí za stavu 1:0. Liga sa len rozbieha, je ale potrebné začať získavať body.

Komentár:

V predohrávke posledného kola proti Barabérom sme nemali čo stratiť, naopak, súper chcel bodovať naplno a zabezpečiť si tak 2. miesto v tabulke. Prvý polčas bol vyrovnaný, hrali sme pozorne, odvážne, kombinačne a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Vedenia sme sa ujali po perfektne zvládnutom rohovom signále a zakončení Ružu, ale Barabérom sa podarilo vyrovnať po kombinácii a strele pod brvno. Zápas mal z oboch strán vysoké tempo – hráči si nič nedarovali, no hralo sa v duchu fair-play. V druhom polčase to pre nás opäť vyzeralo nádejne, po Očenášovej individuálnej akcii a strele pomedzi brankárove nohy, no za minútu sme dostali dva góly a prvýkrát v zápase prehrávali. Súper bol pri chuti, ako keby nám dochádzali fyzické aj psychické sily a inkasovali sme ešte ďalšie dva góly. Iskierku nádeje na zisk aspoň bodu nám dala dorážka Ružu po Chovancovej strele, no skúsený súper si náskok ustrážil. Zápas v podstate rozhodla päťminútovka v druhom polčase. Podali sme celkom dobrý výkon a súpera potrápili, no na body to nestačilo.

Góly: Ruža 2, Očenáš