22.AFC Horden A26132245:1596

Archív AK47 A

5-Kolo

AK 47 “A” – 4 Fun „A“ 5:2

Dohrávku 5. kola sme zvládli k svojej spokojnosti a získali ďalšie tri body. Zápas bol ale
náročný. Už v úvode sme inkasovali gól po strele z uhla, na ktorý odpovedal strelou pod
brvno Chovanec. Dôrazní hráči súpera ale zo skrumáže pred bránou dostali loptu do našej
siete aj druhýkrát. Od tohto momentu sme prepli na vyššie obrátky a dobýjali bránu 4
Fun. Nevedeli sme ale streliť gól. Podarilo sa to až Sabolíkovi, po tvrdej strele po zemi,
v 6. minúte druhého polčasu. Kombinovali sme a nešetrili pohybom. Súpera s jedným
hráčom na striedanie sme ubehali, z čoho rezultoval tretí gól. Po osi Sedláček – Bartálos
zakončil do prázdnej brány v šestke Pastucha a prvýkrát sme viedli. Štvrtý gól pridal
po Chovancovom pohotovo zahratom rohu pod brvno Sabolík. 4 Fun skúsili hru bez
brankára, my sme ale zodpovedne bránili, odoberali lopty. No lopta po našich viacerých
pokusoch z vlastnej polovice končila mimo brány. Svoj tretí gól v zápase sa predsalen
podarilo streliť z vlastnej polovice Sabolíkovi. Tretie miesto sme si upevnili, aktuálne
máme šiesty najproduktívnejší útok a najlepšiu obranu v súťaži.

Góly: Sabolík 3, Pastucha, Chovanec

4-Kolo

Gurmáni – AK 47 “A” 3:1

Proti Gurmánom sme nezachytili úvod zápasu a už po dvoch minútach prehrávali
0:2. Po úvode ako zo zlého sna sme sa ale nepoložili. Súper nás napádal, navyše hral
zákerne a špinavo. Fauly bez lopty, mimo súbojov o loptu sme museli trpieť aj tentokrát.
Rozhodcovská dvojica Kočický – Fischer si pochopitelne nič „nevšimla”. Ak by sme
hrali rovnakými kartami, je vysoko pravdepodobné, že by sa zápas nebol dohral. Súper
sa už v 9. minúte dopustil šiesteho faulu a Hollý 10 m kop bezpečne premenil. Vrátili
sme sa tak do zápasu a naša nádej na zisk bodu žila až do 18-tej minúty druhého polčasu.
Napriek hernej prevahe Gurmánov mal z našej strany dve dobré šance Chovanec, no bez
gólového efektu. V závere sme po chybe a prečíslení inkasovali tretí gól a po záverečnom
hvizde bez podania rúk zamierili do šatne.

Góly: Hollý

3-Kolo

AK 47 “A” – Across Pinerola „B” 11:4

V poslednom vzájomnom zápase sme Pinerole nadelili 11 gólov a len dva inkasovali,
teraz sa situácia opakovala, čo sa strelených gólov týka. Súper sa schádzal pomaly,
nakoniec si ale mohol dovoliť aj dvoch hráčov na striedanie. Tradičná zbraň Pineroly „B“
- celozápasová hra bez brankára a s vysunutým hráčom v poli už taká nebezpečná ako
kedysi nie je. Skôr sa stáva našou výhodou. Klúčom k úspechu bol náš dobrý pohyb,
bránenie, trpezlivosť a využívanie každej možnej šance na trafenie po väčšine opustenej
brány. Polčas 6:1 a konečný výsledok hovoria za všetko. Je potešitelné, že niekoľko
gólov sme strelili aj po kombináciách, z hry. Strelecky sa už tradične zaskvel Chovanec
a nováčik Adrián Bartalos – autor hetriku. Po neštastnej prehre so Semicom sme získali
prvé body. V piatok večer na nás čakajú Gurmáni, druhý najlepší tím minulej sezóny.

Góly: Chovanec 4, Adrián Bartalos 3, Sabolík 2, Pastucha 2

2-Kolo

4FSC Bratislava – AK 47 “A” 1:4

4FSC prišlo na dohrávku v pomerne silnej zostave, no nič iné sme ani neočakávali. Boli sme pripravení. Súper mal podľa očakávania viac hry a už od úvodu nám loptu často nepožičal. Pre nás bolo dôležité pozorne brániť a čakať na svoje šance. Chvílu nám trvalo, kým sme sa oťukali a dostali do zápasu. Ako prví sme sa gólovo presadili my. Benedik s Bartalosom ponúkli lahôdku, keď perfektne zakombinovali a na konci akcie bol Bartalos. Súper vyrovnal z dorážky, no my sme opäť kontrovali. Ruža ponúkol pohotovo loptu Čulenovi a ten z hranice šestky trafil odkrytú časť brány. Druhý polčas bol náročný, ale zvládli sme ho. Tretí gól pridal pohotovo po Chovancovej strele na zadnej tyči Sedláček a štvrtý po prieniku a prihrávke Chovanca pred bránu opäť ten istý hráč. Do konca zápasu zostávalo niečo vyše osem minút. Súper držal loptu a hrozil strelami zo strednej vzdialenosti. Do vyložených šancí sme 4FSC nepúštali a bez problémov ustáli aj trojminútovú hru bez brankára. V dobrom a slušnom zápase z oboch strán sme si vybojovali dôležité tri body. V piatok nás čaká ďalší ligový zápas proti Kappa Teamu, v ktorom pôjdeme od prvej minúty za víťazstvom.

Góly: Sedláček 2, Adrián Bartalos, Čulen