22.AFC Horden A26132245:1596

Archív AK47 A

9-Kolo

AK 47 “A” – Čekan Mekenroff „B“ 5:1

Proti rezerve Čekanu nám z rôznych dôvodov chýbali až štyria hráči základnej zostavy. Napriek tomu, verili sme si a chceli bodovať naplno. Trojbodový plán začal byť reálny po Čulenovom priťuknutí a Sedláčkovej strele z 10-tich metrov, ale Čekan bol prinajmenšom prvých desať minút vyrovnaným súperom a strelou pod brvno vyrovnal. Problémy nám robili strely zo strednej vzdialenosti, v zápase nás 2-3 krát zachránila konštrukcia brány. Po Grófovej menej vydarenej strele sa ale na zadnej tyči pohotovo objavil Hollý a opäť sme viedli. Súper si zobral oddychový čas a na chvílu sa usadil na našej polovici. Dobre sme ale vykrývali priestor a z brejku „do šatne” zasadili ďalší úder. Na vlastnej polovici vypichol loptu Čulen, Sedláček v nájazde obišiel vybiehajúceho brankára a loptu poslal do prázdnej brány. V druhom polčase prišli naše ďalšie šance, Čekan ako keby rezignoval a postupne sa z ihriska vytrácal. Čakanie na štvrtý gól prelomil po Hollého prihrávke na zadnej tyči Užík. Odskočili sme na tri góly a mohli začať hrať v pohode. Čekan hral posledné štyri minúty bez brankára. Do šancí sme ale súpera nepúštali. Výsledok ešte prikrášlil po samostatnej akcii a nájazde na posledného hráča Sabolík. Nebol to ľahký zápas, najmä prvý polčas. Ale zvládli sme ho a zaslúžene získali tri body.

Góly: Sedláček 2, Hollý, Užík, Sabolík

8-Kolo

KPP Baraberi – AK 47 “A” 0:7

Proti Barabérom sme čakali omladenú zostavu, nastúpili ale starší a skúsení hráči. My sme nastúpili v silnej zostave a verili, že by sme mohli uhrať dobrý výsledok. Čisté konto a hlavne sedem gólov v sieti súpera ale asi čakal málokto. Po úvodnom oťukávaní zakončil nájazd na brankára gólovo Sedláček. Po Čulenovej akcii si súperov obranca zrazil loptu hlavou do siete a do polčasu pridal tretí gól po individuálnej akcii ľavačkou Chovanec. Barabéri začali hrať posledné dve minúty prvého polčasu na držanie lopty a bez brankára, kvôli hroziacemu šiestemu faulu. V úvode druhého polčasu mali viac z hry, po našom signále a brejku nás zachránila tyč. Hrali sme ale aktívne, dobre odoberali lopty a na súperovej polovici si tiež dovolili. Desať minút pred koncom začal hrať súper bez brankára, no bránili sme bez problémov a navyše Chovanec dvomi gólmi z vlastnej polovice zvýšil na 5:0. Ďalší priebeh bol o snahe Barabérov streliť aspoň čestný úspech, ale pre koncom s nami hrala opäť tyč a následne brvno. V posledných minútach ešte prikrášlil výsledok po peknom blafáku Adrián Bartalos a bombou pod brvno Gróf, po našej výhode o jedného hráča. Podali sme disciplinovaný a sebavedomý výkon a vyhrali celkom zaslúžene. Výhra nad takýmto súperom opäť ukázala, že máme na to bodovať snáď okrem Slov-maticu s každým tímom.

Góly: Chovanec 3, Sedláček, Čulen, Adrián Bartalos, Gróf

7-Kolo

AK 47 “A” – Krátky Proces „A“ 3:5

Proti Krátkemu Procesu sme minulú sezónu remizovali, súper si vtedy vytvoril viac šancí ako my a bod sme brali. Tentokrát to bolo naopak. My sme hrali a dostávali sa do šancí, no nevedeli sme dať gól a rýchli hráči súpera sa po brejkoch dostávali za našu obranu. Šancí sme si vytvorili naozaj dosť, ale odklonilo sa od nás štastie, tak potrebné vo vyrovnaných zápasoch, akým bol aj tento. Náš prvý gól strelil až za nepríjemného stavu 0:4 strelou špicom Ruža a ďalší pridal s prispením žrde a brankára Chovanec, ale súper opäť odskočil na tri góly. Tri góly z piatich sme inkasovali po nedôslednom bránení, prakticky ani nie zo šancí.. Chovanec strelou po zemi ešte vykresal iskierku nádeje. Ukázali sme charakter a zápas nevzdali, ale na obrat nám už nezostal čas. Naša dvojminútová hra bez brankára priniesla len jednu šancu a tak sme vyšli bodovo na prázdno.

Góly: Chovanec 2, Ruža

6-Kolo

Kappa Team – AK 47 “A” 1:10

Proti Kappe sme začali hrávať derby zápasy už od roku 2003. Po viacročnej odmlke sme sa stretli v 2. SNL už minulú sezónu, kedy sme dominovali a vyhrali 9:3. Napriek vysokému skóre, nebol to ľahký zápas a taký nebol ani v piatok v hale Mladosť. Silné a slabé stránky hráčov Kappa teamu sme poznali. Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, s cieľom hrať kompaktne v obrane a útoku, v pohybe a vykročiť za tromi bodmi. Trojbodový scenár začal napĺňať hneď z prvej akcie Ruža, ktorý prelomil čakanie a zaznamenal svoj stý ligový gól v drese A-teamu. Hráči súpera sa snažili, v time majú dvoch-troch individuálne silných hráčov, ale to bolo málo. Po zisku lopty sme sa pohybom a kombináciou dostávali do jednej šance za druhou a v prvom polčase sme boli aj efektívni. Kappa korigovala z priameho kopu strelou pod brvno, až za stavu 0:5. V druhom polčase začal hrať súper agresívnejšie, no naďalej otvorenú partiu, čo bolo vodou na modro-čierny mlyn. Nohu z plynu sme neubrali, je pozitívne, že sme mali záujem hrať 40 minút. Strelecky zažiarili Chovanec a výborne hrajúci Adrián Bartalos, autori hetrikov. S desiatkou nikto nepočítal, navyše v úplnom závere sme ešte nepremenili 10 m kop za šiesty faul. O našom zaslúženom víťazstve nie je pochýb !

Góly: Chovanec 3, Adrián Bartalos 3, Ruža 2, Sedláček, Sabolík