Archív AK47 A

13-Kolo

AK 47 “A” – Maxima „A“ 4:2

Do roku 2013 sme chceli vykročiť tou správnou nohou, získať dôležité tri body a upevniť
si tak tretie miesto. Podarilo sa nám to, hoci sme to mali veľmi ťažké. Maxima sa ujala
vedenia, po rohu sme neubránili hráča a ten trafil presne k tyči. Chybu sme ale pomerne
rýchlo napravili. Grófovu vysokú prihrávku usmernil hlavou do siete Chovanec a bolo
vyrovnané. Ten istý hráč ešte do polčasu vymietol zo svojej typickej parkety pravý
horný roh a vyhrávali sme. Súper pozorne bránil a behal, dosť dlho trvalo, kým sme
odpor zlomili. Chovanec ľavačkou trafil aj tretíkrát a tak sme odskočili na potrebné
dva góly. Zvolili sme vyčkávaciu taktiku, hrať musel súper, ktorý sa dostával k strelám
zo strednej vzdialenosti. Štvrtý gól pridal po vybojovanej lopte Ružu hlavou dôrazný
Adrián Bartálos. Tri body sme vydreli, a vyhrali zaslúžene. Jediným negatívom je päť
faulov v jednom aj druhom polčase, chce to lepšiu disciplínu. A-čko naposledy prehralo
11.11.2012.

Góly: Chovanec 3, Adrián Bartalos

12-Kolo

AFC Horden – AK 47 “A” 0:3

Proti poslednému Hordenu sme si uvedomovali, že pôjde o náročný zápas a tak sme
k nemu aj pristúpili. Po menej vydarenej strele Sedláčka poslal zblízka loptu do siete
Ruža a do polčasu ešte naše vedenie zvýšil vlastným gólom súper, po Grófovej strielanej
prihrávke. Proti pomerne behavým hráčom Hordenu, ktorí zápas nezvyknú vzdať, sme
mali navrch a veľa šancí nepremenili. Zápas sme mali herne pod kontrolou, ale góly
nepribúdali. Jednu šancu za druhou nevyužíval Chovanec, ktorému nebolo súdené
dať gól. V kritických momentoch nás podržal vynikajúci Rataj v bráne. Tretí gól nás
upokojil, Sedláčkovu strelu vyrazenú brankárom dorazil do siete Hollý. Výsledok sme
si postrážili a hoci sa strelecké hody nekonali, dôležitý je zisk troch bodov. S tým sme
do zápasu nastupovali, takže sme spokojní. Zimujeme na vynikajúcom treťom mieste, s
bilanciou ôsmych výhier a troch prehier.

Góly: Ruža, Gróf, Hollý

11-Kolo

AK 47 “A” – Matadors 9:2

Matadors je silný súper, tabulkou sme sa oklamať nenechali a začali aktívne. Mali
sme navrch a súper rešpekt. Za výkonom z posledného vzájomného zápasu v Mladosti
poriadne zaostal, čakali sme ťažší zápas. Tri body sa ale nerodili ľahko. Matadors sme
držali na dištanc. Za stavu 3:1 a 4:2 ešte súper mohol zápas zdramatizovať, ale nepresadil
sa. Góly sme strielali už len my, z toho tri do prázdnej brány. Strelecky sa zaskvel
Chovanec, ktorý trafil 5 krát a je s 20-timi gólmi aktuálne tretím najlepším strelcom
súťaže. A-čko sa vezie na víťaznej vlne. Dohrávka proti 4Fun k dobru, 21 bodov na konte
a tretie miesto. Čo viac si môžeme želať. Snáď len tri body proti poslednému Hordenu.
Tieto zápasy bývajú náročné, z psychického hľadiska určite.

Góly: Chovanec 5, Sedláček 2, Ruža 2

10-Kolo

Relax – AK 47 “A” 3:6

Relax je nevyspytatelný súper, ktorého nemožno podceniť. Neraz sme proti nemu vysoko
viedli a zápas nedotiahli do víťazného konca. Nedeľný neskorý termín sme ale tentokrát
zvládli lepšie. Súper vôbec nehral zle, mal individuality a v kádri šikovných futbalistov,
ale my sme 40 minút hrali futsal a to rozhodlo. Navyše, skúsenosti boli na našej strane.
Gólovo sa tradične presadil dvakrát Chovanec a zaujal aj 47. strelený gól A-čka v sezóne,
ten strelil symbolicky hráč s číslom 47. Do polčasu sme viedli pohodlne 5:1, v tom
druhom sa presadil už len zblízka Benedik, po aktivite Chovanca. Hoci sme mali aj
dalšie šance, góly v sieti Relaxu nepribudli. Výsledok sme si ale bez väčších problémov
ustrážili. Je dôležité, že získavame body v zápasoch, v ktorých sa to od nás očakáva.

Góly: Chovanec 2, Užík, Hollý, Sedláček, Benedik