22.AFC Horden A26132245:1596

Archív AK47 A

22-Kolo

KPP Baraberi – AK 47 “A” 8:1

Proti Baraberom sme nastupovali s cieľom bodovať. Do polčasu sme prehrávali 0:1 a s
výsledkom sme mali šancu niečo urobiť, no začiatok druhého polčasu sme nezachytili
a za dve minúty inkasovali tri góly ! Pôsobili sme dojmom, že sme si prišli len zahrať
a nie vyhrať. Bez dôsledného bránenia, koncepcie, súhry a ochoty urobiť krok navyše sa
futsal hrať nedá. Za naše farby len korigoval 40 sekúnd pred koncom Lalúch. Baraberi
nám tak vrátili vysokú prehru zo základnej časti (7:0) a jediným pozitívom na debakli
8:1 je fakt, že máme lepší vzájomný zápas, čo môže byť v konečnom umiestnení
rozhodujúce. To by sme sa ale museli najprv dotiahnuť bodovo. Výsledok zodpovedá
priebehu a je zaslúžený.

Gól: Lalúch

21-Kolo

ŠK Danubit – AK 47 “A” 5:4

Proti Danubitu, ktorý mal pred zápasom rovnaký počet bodov ako my, sme dôležitý
zápas nezvládli. Hoci sme ho mali vo vlastných rukách. Po tečovanej strele Chovanca,
ktorá skončila v sieti, Danubit vyrovnal, ale vylúčenie súperovho brankára po fyzickom
napadnutí nášho hráča potrestal Benedik. Škoda, že sme si hlúpo dve sekundy pred
koncom polčasu nechali streliť gól.. Začali sme hrať do plných, no paradoxne sme
inkasovali tretí a z brejku štvrtý gól. Nádej vykresal gól Užíka z blízka a strela Ružu, no
jeden gól opäť po brejkovej situácii strelil aj Danubit. V priebehu druhého polčasu sme
trafili trikrát tyč a tisíc percentná šanca Lalúcha niekoľko sekúnd pred koncom sa nedala
nedať, no lopta v sieti neskončila. Vyšli sme naprázdno, prehra nás odsunula až na šieste
miesto. O dva týždne začína nadstavba, na tretie pohárové miesto strácame štyri body. Je
potrebné dať sa dokopy, najmä psychicky, nabrať nové sily a nadýchnuť sa k úplne iným
výkonom, aké sme podávali v posledných kolách. Danubitu, Semicu a Wild Boys máme
čo vracať, vo všetkých troch zápasoch sme prehrali len o gól..

Góly: Chovanec, Benedik, Užík, Ruža

20-Kolo

AK 47 “A” – Wild Boys ’02 3:4

Wild Boys boli pre nás vždy ťažkým súperom, ktorého sme ale už rok a pol neporazili.
Žial, nepodarilo sa nám to ani tentokrát. Súper stále bojuje o účasť v prvej desiatke.
Napriek tomu, že sme nastúpili so siedmimi hráčmi, po individuálnych akciách sme
po dobrom úvode vyhrávali už 2:0. Vedenie sme ale pomerne rýchlo stratili. Hoci sme
vyhrávali 3:2, úvod do druhého polčasu nám opäť nevyšiel, inkasovali sme už v 12-tej
sekunde ! Wild Boys lepšie kombinovali, mali viac z hry, no to neznamená, že sme zápas
nemohli vyhrať. Chýbala väčšia bojovnosť a snaha sa pobiť o tri body. Doplatili sme
na nedisciplinovanosť a straty lôpt v prechode do útoku. Navyše, niekoľko metrov od
našej brány nechávame súperovi priveľa priestoru, nielen v tomto zápase. V posledných
minutách sme súpera pritlačili, mali sme dve-tri dobré šance, ale stav sa už nezmenil.
A tak A-tím prehral ligový zápas, po neuveritelných štyroch mesiacoch..

Góly: Ruža 2, Lalúch

19-Kolo

Katenáčo Dúbravka – AK 47 “A” 1:3

Katenáčo Dúbravka, nováčik v 2.SNL si na nás trúfal, no evidentne mu chýbal kapitán
a lepšia organizácia hry. Súper viac držal loptu, ale veľa toho nevymyslel a ku gólu
sme mali bližšie my, keď po Grófovom lobe trafil Sedláček volejom do žrde. O niečo
úspešnejší bol v šestke Adrián Bartálos a lopta sa nakoniec do siete dostala. Do prestávky
ešte poistil naše vedenie po individuálnom úniku a nájazde na brankára Benedik. Súper
bol nepríjemný, kombinoval, raz nás zachránilo brvno a v druhom polčase sme odolali
aj dvom nepríjemným situáciám pred našou bránou. Katenáču sme po individuálnej
chybe na našej polovici dovolili dostať sa do zápasu, no po individuálnej akcii a strele
zaúradoval Chovanec, aktuálne s 36-timi gólmi najlepší strelec súťaže. Súper začal hrať
bez brankára, hral trpezlivo, no my sme dobre bránili a do vyložených šancí ho nepúštali.
A tak bral dôležité tri body skúsenejší tím.

Góly: Adrián Bartálos, Benedik, Chovanec