Čekan Mekenroff 1897 A 1 : 1 FCK Minimax A
Maxima 4 : 5 4FSC Bratislava
KPP Barabéri 7 : 3 Gurmáni
S.L.C. Olympique A 9 : 5 Across Pinerola BA B

Komentár:

Proti top favoritovi sme nastupovali s cieľom podať kvalitný výkon a uhrať dobrý výsledok. Slovmatic mal ako zvyčajne skoro stálu hernú prevahu, no strelecké hody sme nedopustili. Súpera dobre poznáme, po celý zápas sme hrali zodpovedne, obetavo a takticky na úrovni. K dokonalosti chýbal už len nejaký ten gól v sieti súpera. Najbližšie k nemu mal v prvom polčase po prihrávke Grófa Opršal a v druhom po peknej kombinácii Pastucha. Ešte šesť minút pred koncom sme držali stav 2:0, Slovmatic si výsledkom dovtedy nemohol byť istý. Bodovo sme síce vyšli na prázdno, no zanechali sme dobrý dojem a uhrali prijatelnejšiu prehru ako v základnej časti (1:6).

Komentár:

Proti druhému tímu tabuľky po základnej časti sme veľké oči nemali, našim plánom bolo hrať zo zabezpečenej obrany a pokúšať sa o brejky. Olympique „A” sa nám ešte nikdy poraziť nepodarilo, v sobotu mu ale chýbali možno dvaja klúčoví hráči, ktorí by dokázali tých menej skúsených usmerniť a na ihrisku to bolo vidieť. Cítili sme šancu a hoci sme boli o niečo lepší, dlho sa hralo bez gólov. O prvý gól zápasu sa postaral po Chovancovej lobovanej prihrávke volejom Sedláček, no potom sme po strele od žrde a zle zahratom priamom kope a nájazde na nášho brankára inkasovali. Do polčasu sa ešte po priamom kope a prihrávke presadil z prvej Sabolík a bolo vyrovnané. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom prepnúť na vyšší stupeň. Olympique mal len dvoch hráčov na striedanie a my sme sa nemali prečo šetriť, aj vzhľadom na to, že v tom prvom sme hrali až príliž takticky a viac vyčkávali. Akoby sme neverili, že dokážeme vyhrať aj nad týmto súperom. Prvé tri minúty druhého polčasu nám vyšli nad očakávania, súpera sme „vybavili“ tromi gólmi v rade a bolo po zápase. Najprv sme šikovne zahrali aut, Sedláček našiel Chovanca a ten po rýchlom spracovaní sám pred brankárom nezaváhal. Ani nie o minútu akciu potiahol Sedláček, spätnou prihrávkou našiel v poslednom čase v dobrej forme hrajúceho Látala a ten strelil aj s prispením brankára svoj prvý gól v 2. Slovenskej lige. Na 5:2 zvýšil z nepriameho kopu Hollý, brankár jeho strelu tečoval a gól tak platil. Vytvorili sme si tak pohodlný náskok, stiahli sme sa a čakali, čo vymyslí súper. Ten sa snažil, no my sme pozorne bránili. V útočnej fáze nám chýbala presnosť a tak góly opäť nejaký ten čas nepadali. Šiesty sa ale podaril Chovancovi, po nájazde na brankára trafil do horného rohu. Záver sa viacmenej len dohrával, my sme ešte raz po tečovanej strele inkasovali. Dobrý dojem zo zápasu pokazila snáď len červená karta pre súpera, ktorý napadol nášho hráča v prerušenej hre. Za zmienku stojí aj dobrý výkon a víťazný debut nášho tretieho brankára Rataja za prvý tím. Vyhrali sme zaslúžene a získali tri body, s ktorými sme pred zápasom nepočítali.

Góly: Chovanec 2, Látal, Hollý, Sabolík, Sedláček